Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’yla görüşen ABD elçisine tepki: Kafanı çalıştır, muhatabın benim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün, Bağcılar’da yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılış töreninin ardından Bağcılar Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti.

“BURADAKİ MUHATABIN CUMHURBAŞKANI’DIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretinde ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake’nin, Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etmesine ilişkin, “Amerika’ya bu seçimlerde bir ders vermemiz lazım. Joe Biden oradan konuşuyor, Biden’ın buradaki büyükelçisi ne yapıyor? Gidiyor bay bay Kemal’i ziyaret ediyor. Ayıptır, biraz kafanı çalıştır. Sen büyükelçisin. Senin buradaki muhatabın Cumhurbaşkanı’dır” ifadelerini kullandı.

“BİZİM KAPILAR KAPANDI ONA”

“Sen bundan sonra hangi yüzle Cumhurbaşkanı’ndan randevu isteyeceksin?” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bizim kapılar kapandı ona, bir daha göremezsin. Niye? Haddini bileceksin. Büyükelçi olarak görevini bileceksin. Bir büyükelçi nasıl çalışır, bunu öğreneceksin. Bunu öğrenmediğin takdirde bu kapı öyle yol geçen hanı değil, giremezsin. Onun için de inşallah 14 Mayıs’a iyi hazırlanıyoruz, iyi koşturuyoruz. Rabbimin de lütfuyla özellikle 6 milyonu aşkın gencimiz var. Bu gençlerimizin seçimlerdeki duruşu çok çok önemlidir.”

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake’i kabul etmişti. İki ismin görüşmesinden kareler basına yansımıştı.

https://video.haber7.com/video-galeri/235391-erdogandan-kilicdarogluyla-gorusen-abd-elcisine-tepki-kafani-calistir-muhatabin-benim

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir