Nokia iki yeni telefon üzerinde çalışıyor

HMD Global, Nokia markası altında akıllı telefon üretimi yaparak teknoloji dünyasında tanınmış bir isimdir. Firmanın CEO’su Jean-Francois Baril tarafından geçtiğimiz Eylül ayında yapılan bir duyuru ile 2024 yılında piyasaya sürmeyi planladıkları yeni akıllı telefonların müjdesini vermişlerdi.

Bu yeni cihazlar hakkında daha fazla bilgi GSMChina kaynaklı bir raporla ortaya çıktı. Rapora göre iki yeni HMD Global akıllı telefonunun iç test sürecinden geçtiği ve GSMA IMEI veritabanında N159V ve TA-1585 model numaraları ile görüldüğü belirtiliyor.

Nokia iki yeni telefon üzerinde çalışıyor

TA-1585 modelinin HMD markası altında yeniden piyasaya sürülebilecek bir Nokia telefonu olduğuna dair iddialar var. Ancak her iki modelin de teknik özellikleri henüz bilinmiyor. Firmanın resmi bir açıklaması olmamakla birlikte, HMD Global’in Hindistan ve APAC bölgesi başkan yardımcısı Ravi Kunwar, Economic Times’a yaptığı açıklamada yeni markanın 2024’ün ilk yarısında Hindistan pazarına odaklanarak çıkış yapacağını belirtti.

İç testlerden geçen bu iki telefonun HMD markalı ilk akıllı telefonlar olup olmayacağı henüz kesin değil. Fakat önümüzdeki aylarda yeni HMD akıllı telefonları hakkında daha fazla bilgiye ulaşabileceğimiz öngörülüyor. O zamana kadar yeni sızıntıları ve bilgileri takip etmeye devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir