Not Alın: Şubat Ayında Bu 4 Altcoin Radarınızda Olsun!

Şubat 2024 yanacak mı? ETF onayından sonraki kısa düşüş geçmiş gibi görünüyor. Yeniden yeşil mumlar görüyoruz. Ayrıca Bitcoin’in yarıya inmesine de yaklaşıyoruz. Altcoinbuzz ekibinden kripto uzmanı Camille Lemmens’e göre, kripto piyasası için tüm katalizörler yukarı yönlü momentum gibi görünüyor. Ancak, bu boğa koşusunun ikinci ayağına ulaşmadan önce, biraz daha yatay hareket mümkün. Bu nedenle uzman, daha fazla yukarı yönlü potansiyeli olana 4 altcoin paylaşıyor.

İlk sıradaki altcoin: Sui (SUI)

2023 Aralık’ın ortasından bu yana SUI tokenı yükselişini sürdürüyor. Ocak ayının başlarında, dört gün içinde 0,80 dolardan 1,38 dolara çıktığında büyük bir sıçrama yaşandı. Şimdi SUI’nin yeni ATH’lere doğru ilerlediği görülüyor. Şu anki fiyat 1,61 dolar. Ocak ayı boyunca fiyat %100 arttı. Ancak, SUI’deki gerçek iyileşme için bakmamız gereken yer TVL. Ocak ayı boyunca SUI’nin TVL’si %109 oranında arttı. Şu anda 441,5 milyon dolar seviyesinde. Bu da onları TVL’de doğrudan ilk 10’a soktu.

Örneğin, SuiSwap tokenı SSWP de Aralık 2023’ten bu yana yanıyor. 7 aylık yatay hareketin ardından, Aralık ortasından bu yana 5 kat artış gördü. Bu, gözlerin Sui’ye kilitlenmesine neden oldu. SUI tokenine olan talebi artırdı. Özellikle de SUI’nin kendisini bir oyun Blockchain olarak konumlandırdığı düşünüldüğünde. Bu da muazzam büyüme potansiyeline sahip bir başka dikey alan. Sui ayrıca son zamanlarda iki önemli stratejik ortaklık gördü. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bunlar arasında Alibaba Cloud ve Solend yer alıyor.

Listenin ikinci sırasında Manta Network (MANTA) var

Ocak ayının ortalarında MANTA token lansmanını ve merakla beklenen MANTA airdrop’unu gördük. O zamandan beri MANTA token fiyatı hafifçe artıyor. Şu anda 2 dolardan 3,58 dolara ulaştı. Mevcut ATH 28 Ocak’ta 3,83 dolar seviyesindeydi. Şimdiden ilk 100’e girdi. Şu anda 79. sırada yer alıyor. Son 7 günde %46 artış gösterdi. İyileştirme için çok daha fazla alan var. Bu yüzden bugünün listesinde yer alıyor.

Manta Network’un iki ağı var. Bumlar: Polkadot üzerinde Katman-1 olan Manta Atlantic. Manta Pasifik Network ise Celestia üzerinde çalışan bir Katman-2. Bu, Aralık ortasından bu yana gaz ücretlerini 1,4 milyon dolar azalttı. Bunun nedeni Celestia’nın modüler veri kullanılabilirliği sunması. Manta’nın ekosistemi halihazırda 150’den fazla projeye ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, büyümeye devam ediyor. TVL’si de etkileyici. Sui’nin hemen üzerinde 466 milyon dolarla 9. sırada yer alıyor. Ocak ayında TVL’de %69’luk bir artış görüldü. MANTA tokeninin yıllık %2’lik bir enflasyonu var ve büyük bir token kilidi açılmıyor. Token fiyatının yükselmeye devam etmesi için daha fazla neden. Bu ay için kesinlikle sıcak altcoin projelerinden biri.

Lider altcoin rakibi Solana (SOL) da listede

Şu anda geri dönen çocuk olmadan bir kripto hikayesi nedir ki? Evet, Solana’dan bahsediyorum. Solana’da şu anda çok şey oluyor. İyi iş yapan çok sayıda meme coin var. Ayrıca Solana’da yolunuza çıkacak çok sayıda hava atışı var. Örneğin, mockJUP ve WEN, 31 Ocak’taki ana JUP airdrop’u için test airdrop’ları. Her iki token da iyi gidiyor. WEN airdrop’u her nitelikli cüzdan için aynı değerdeydi.

Şu anda değeri, daha fazla yukarı yönlü potansiyelle 80 ila 100 dolar arasında değişiyor. Kriptodaki bir başka büyük yükseliş anlatısı da yeniden canlandırmadır. Ethereum’daki EigenLayer tüm bunları başlattı. Ancak, Picasso zaten Solana’ya restaking’i tanıttı. JitoSOL ve mSOL’u yeniden oluşturabilirsiniz. Bu, göz önünde bulundurulması gereken bir şeydir. Solana’nın TVL’si de etkileyici. Büyümeye devam ediyor. Şu anda Solana, 1,6 milyar dolarlık TVL ile 5. sırada yer alıyor. Bu, Ocak ayına kıyasla TVL’de %29’luk bir artış anlamına geliyor.

Son sırada Celestia (TIA) geliyor

TIA tokenı 15 Ocak’taki ATH’sine doğru yavaş yavaş yükseliyor. Bu 20,15 dolardı. Şu anki fiyatı ise 18,48 dolar. Celestia, DA veya veri kullanılabilirliği sunan modüler bir Blockchain. Gaz maliyetlerini düşürdüğü için pek çok Blockchain Celestia’ya göç ediyor.

Bir örnekten daha önce bahsetmiştim. Manta Network Aralık ortasından bu yana 1.4 milyon dolar tasarruf etti. Şimdi Lyra Blockchain’e taşındı. Bu da bir seçenek DEX. Onların göçü gaz maliyetlerinde 10 kat tasarruf sağladı. Bu, 22 Ocak’tan itibaren 1 haftanın sonucu. Aevo, Celestia’ya göç eden bir sonraki L2. Bu bir seçenek ve DEX’i uyguluyor. Ayrıca daha düşük gaz ücretleri arıyorlar. Starknet de Celestia ile entegre oluyor. RWA alanında aktif olan Plume Network de geçiş yapan bir diğer Blockchain. Görünüşe göre Celestia ısınıyor. Giderek daha fazla Blockchain Celestia’nın kendilerine ne gibi avantajlar sağlayabileceğini görüyor. Bu da TIA token fiyatına yansıyacaktır.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapamadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir