Rona’ların köşkünde ortalık karıştı! Fatma ne derse oluyor

1980’li yılların İstanbul’unda geçen ve dönemin buhranlı zamanlarını izleyiciye tüm gerçekçiliğiyle yansıtan Dilek Taşı, 18’inci bölümüyle ekrana geldi. İzleyenleri geçmişe götüren ve o dönemde yaşanan siyasi olayları, savrulan hayatları anlatan diziden öne çıkanlar şu şekilde:

HARUN ÖLDÜ

Harun’u öldüren Fatma her şeyi anlattı. Fatma,’Figen’in annesinin ortaya çıkması seni niye ürküttü acaba? Harun ve Macide bu köşkün gerçek sahipleri değiller. Sahip oldukları her şey aslında bir Rum aileye ait.” dedi.

ARAS ÇOCUKLUK TRAVMASINI ANLATTI

Aras küçükken Harun ve Macide’nin nasıl hizmetçiliğini yaptıkları Rum aileyi öldürdüğünü ve gördüklerini Fatma’ya anlattığını ifade etti. Harun’u öldüren Fatma, bu olaya tanıklık eden herkesin susmasını ve Macide’ye suç ortağı kocasını gömmesini istedi.

AZİZ BARAN KAYIP

Mustafa, Aziz Baran’ın yanına geldiğinde kapıda polisleri gördü. Kızı Cemre’nin adını haykıran Mustafa’yı polisler zor zapt etti. Karakola getirildiğinde Mustafa, Cemre ile karşılaştı.

ALPARSLAN’IN İPİNİ ÇEKTİLER

Mustafa polis memuruna özel görevde olduğunu söyledi. Polis memuru, ‘Alparslan’ın ipini çektiler’ dedi. Mustafa çaresice Aziz Baran’ı sorarken polis memuru ‘Bir gecede kaç kişiyi astılar biliyor musun? Dua etde sıra sana gelmesin’ diyerek Mustafa’yı uyardı.

ASUMAN, EBRU’YA TOKAT ATTI

Ebru, Figen’i Rona’ların mülklerinde hakları olduğunu söyleyerek gidip istemesi gerektiği konusunda doldurmaya çalışıyordu. Asuman geldikten sonra ona da benzer şeyler söyleyince Asuman kızına tokat attı. Daha sonra da ona veremedikleri ve tokat attığı için özür diledi.

 

POLİSLER CEMRE’Yİ ALDI

Hapishanede kızıyla beraber tutulurken Mustafa oyunlar oynayarak kızının olumsuz hissetmesini engellemeye çalışıyordu. Polisler gelerek Cemre’yi alıp götürdüler. Mustafa engel olmak istese de başarılı olamadı.

FATMA’YLA FİGEN KARŞILAŞTI

Figen, Macide’ye köşkten ayrılacaklarını söylemek için yanlarına geldi. Fatma kızını görünce dayanamayarak yanına gelirken Figen’in yabancı gibi davranması üzerine annesi olduğunu söylemeden durdu. Fatma, Macide’ye ne yapıp edip Figen’i köşkte tutması gerektiğini söyledi.

DÜNDAR, MUSTAFA’YA YARDIM ETTİ

Mustafa hapishaneden çıktı. Bir kişi yanına gelip kızını görmek istiyorsa onunla gitmesini söyledi. Mustafa onunla beraber gittiğinde Dündar’ın evinde kızına iyi bakıldığını gördü.

‘BABANDAN BU KADAR MI NEFRET EDİYORDUN’

Macide, Aras’ın yanına gelerek babasının kaybına rağmen nasıl bu kadar rahat olduğunu söyledi. Macide, ‘Babandan bu kadar mı nefret ediyorsun?’ diye sorunca Aras’ta, ‘Sadece babamdan değil, hepinizden’ diye cevap verdi.

ARAS VE EBRU YAKINLAŞTI

Ebru, ofise gelerek Aras’la konuşmak istedi sonra birlikte yemeğe çıktılar. Aras geri ödemesi karşılığında Ebru’ya parayı verdikten sonra ya da diyerek Ebru’ya kat ve oda numarası söyledi. Ebru parayı aldıktan sonra Aras’ın yanına gitti. Aras bir müddet sonra Ebru’ya beraber köşke gideceklerini söyledi. Ebru ilk başta sinirlensede daha sonra Aras’ın dediklerine uyacağını ifade etti.

‘ZAHMET OLMAZSA BABAMI ÖLDÜRÜR MÜSÜN’

Efkan ve Kenan kavga etti. Efkan’ı döven Kenan, Sevda için yapmasını istediği şeyleri belirtti. Efkan, ‘Yalnız bunlar bir kaç tekme, tokatla olmaz. Biliyorsun ben dayak arsızıyım. Benim için bir şey yapmanı isteyeceğim. Zahmet olmazsa babamı öldürür müsün’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir